ТРАНСПЛАНТАЦІЯ СЕРЦЯ у Хмельницькому відбулася вдруге!

25 жовтня у КНП «Хмельницька обласна лікарня» пацієнту було діагностовано смерть мозку… Після внесення даних чоловіка до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин, відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт».

Відтак, шанс на нове серце отримав 39-річний мешканець Львівської області з дилятаційною кардіоміопатією, пацієнт Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова.

Як і завжди в таких випадках – відлік пішов на години – на перше місце вийшли питання координації і логістики. Провівши оперативні перемовини з львівськими колегами, було вирішено проводити трансплантацію серця на базі відділення кардіохірургії КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

І поки в обласній лікарні здійснювали вилучення донорських органів, наші колеги готували операційну, львів’яни – транспортували свого пацієнта у Хмельницький.

Близько семи годин оперувала бригада Першого медобʼєднання Львова: кардіохірурги Роман ДОМАШИЧ, Віктор ТИТЮК та Андрій ІВАНЮК, анестезіолог Юрій ЯКИМОВИЧ, перфузіолог Іван МІСЬКІВ, медичні сестри Юлія БЕРЧУН, Юлія ВАСИЛИНА, Лілія КУЗЬМАК та Наталя ВЕРЕЩУК, інтерн Ілля БРАТУНЕЦЬ.

Безпосередню участь у трансплантації взяв кардіохірург, директор КНП «ХОССЦ» Андрій КЛАНЦА.

Посильно допомагали та переймали досвід наші фіхівці: серцево-судинні хірурги Богдан СМОЛІЙ та Ангеліна ГАВРІЛОВА, анестезіологи Юрій ГОРДЄЄВ та Руслана ГРИГОРУК, перфузіолог Ольга ТЕРЕХІВСЬКА, медичні сестри Тетяна ХМЕЛЬ та Юлія ШИНКАРЧУК.

Трансплантація пройшла успішно. Після проведення заходів інтенсивної терапії та стабілізації стану, пацієнта було доправлено у львівську лікарню на реабілітацію.

«Ми вдячні всім за злагожену та високопрофесійну роботу. Дякуємо колегам зі Львова за співпрацю та обмін досвідом» – говорить директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрій КЛАНЦА – «Це ще один крок на шляху розвитку трансплантології в Хмельницькій області та Україні».

Шана та світла пам’ять Людині, яка стала донором. Щирі співчуття і вдячність родині за прийняття складного, але вкрай важливого рішення про пожертву.

UPD: Вчора пацієнта виписали, чоловік поїхав додому.