25 жовтня у КНП «Хмельницька обласна лікарня» пацієнту було діагностовано смерть мозку… Після внесення даних чоловіка до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин, відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт».
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_01-1024x593.jpg)
Відтак, шанс на нове серце отримав 39-річний мешканець Львівської області з дилятаційною кардіоміопатією, пацієнт Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова.
Як і завжди в таких випадках – відлік пішов на години – на перше місце вийшли питання координації і логістики. Провівши оперативні перемовини з львівськими колегами, було вирішено проводити трансплантацію серця на базі відділення кардіохірургії КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».
І поки в обласній лікарні здійснювали вилучення донорських органів, наші колеги готували операційну, львів’яни – транспортували свого пацієнта у Хмельницький.
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_03-576x1024.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_04-576x1024.jpg)
Близько семи годин оперувала бригада Першого медобʼєднання Львова: кардіохірурги Роман ДОМАШИЧ, Віктор ТИТЮК та Андрій ІВАНЮК, анестезіолог Юрій ЯКИМОВИЧ, перфузіолог Іван МІСЬКІВ, медичні сестри Юлія БЕРЧУН, Юлія ВАСИЛИНА, Лілія КУЗЬМАК та Наталя ВЕРЕЩУК, інтерн Ілля БРАТУНЕЦЬ.
Безпосередню участь у трансплантації взяв кардіохірург, директор КНП «ХОССЦ» Андрій КЛАНЦА.
Посильно допомагали та переймали досвід наші фіхівці: серцево-судинні хірурги Богдан СМОЛІЙ та Ангеліна ГАВРІЛОВА, анестезіологи Юрій ГОРДЄЄВ та Руслана ГРИГОРУК, перфузіолог Ольга ТЕРЕХІВСЬКА, медичні сестри Тетяна ХМЕЛЬ та Юлія ШИНКАРЧУК.
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_02-1024x577.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_05-1024x588.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_06-1024x630.jpg)
Трансплантація пройшла успішно. Після проведення заходів інтенсивної терапії та стабілізації стану, пацієнта було доправлено у львівську лікарню на реабілітацію.
«Ми вдячні всім за злагожену та високопрофесійну роботу. Дякуємо колегам зі Львова за співпрацю та обмін досвідом» – говорить директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрій КЛАНЦА – «Це ще один крок на шляху розвитку трансплантології в Хмельницькій області та Україні».
Шана та світла пам’ять Людині, яка стала донором. Щирі співчуття і вдячність родині за прийняття складного, але вкрай важливого рішення про пожертву.
UPD: Вчора пацієнта виписали, чоловік поїхав додому.
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_07-1024x607.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_10-1024x576.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_08-579x1024.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_11-595x1024.jpg)
![](https://hossc.org/wp-content/uploads/2023/11/hossc_2_transpl_12-1-1024x657.jpg)