Трьохсудинне ураження серця з оклюзією коронарної артерії на фоні позитивного COVID-19

Якщо внаслідок коронавірусної інфекції (яка, доречі, нікуди не зникала) виникає ускладнення з боку серцево-судинної системи, часто у таких хворих стається серцевий напад. Так сталося і цього разу.

Бригада екстреної допомоги доправила з Кам’янеччини в реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» пацієнта з гострим коронарним синдромом на фоні позитивного COVID-19.

Таких пацієнтів до нас доправляють регулярно, тому все відпрацьовано до автоматизма: «вмикаєм режим інфекційного відділення», застосовуємо засоби додаткового захисту і приступаєм до роботи.

Провівши невідкладне ендоваскулярне втручання в умовах катетеризаційної лабораторії, чергова операційна бригада (лікар-хірург серцево-судинний Андрій ШИМКІВ, асистент Володимир НОВОСАД, лікар-анестезіолог Ігор ВОЛОТІВСЬКИЙ, операційна м/с Христина ГРИНЧУК, анастезіологічна м/с Альона ЧУК) діагностували трьохсудинне ураження серця (що погіршувало прогноз обох захворювань) з оклюзією (закриттям просвіту) правої коронарної артерії, яку успішно реканалізували та імплантували в судину дві стент-системи.

Відновивши прохідність судин та кровопостачання серцевого м’яза – пацієнта в стабільному стані передаєм бригаді екстреної допомоги для транспортування в Хмельницьку інфекційну лікарню.

💙 Бережіть себе і рідних!

💛 Разом ми подолаємо все!