Ургентно прооперували розрив аневризми черевного відділу аорти

Розрив аневризми черевного відділу аорти – одна з найважчих патологій серед невідкладних станів – практично у 90% випадків призводить до найнесприятливіших наслідків.

Але не у нашу зміну.

62-річний хмельничанин захворів раптово – під час фізичного навантаження з’явився сильний біль у черевній порожнині. З повторним приступом звернувся на приймальне відділення Хмельницької міської лікарні, де було виявлено аневризму черевного відділу аорти з розривом та гематомою в заочеревинному просторі.

Аорта – найбільша артерія кровоносної системи, яка несе кров від серця до тканин та органів. Її частина, розташована у черевній порожнині, постачає кров у нижню частину тіла, а нижче живота ділиться на 2 гілки (здухвинні артерії), які несуть кров в нижні кінцівки.

Коли ослаблена частина черевної аорти під тиском крові розширюється або випирає (подібно повітряній кулі), це явище називають аневризмою черевної аорти. Якщо у нормі діаметр аорти приблизно 2 см, то при аневризмі він збільшується до 4-12 см, що значно збільшує ризик розриву.

Розрив аневризми аорти призводить до масивної внутрішньої кровотечі, що без негайного хірургічного втручання завершується геморагічним шоком і смертю.

Для проведення термінової операції пацієнта було доправлено у відділення кардіохірургії КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

Нашими фахівцями (операційна бригада в складі: кардіохірурги Валерій СУХАРЄВ, Володимир ТРУЧКОВСЬКИЙ, Богдан СМОЛІЙ, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Ольга ДРАЧ) було проведено видалення ушкодженої ділянки та повне протезування (заміна) черевного відділу аорти та здухвинних артерій синтетичним протезом.

Втручання виконане із застосуванням кровозберігаючої методики з використанням апарату «Cell Saver» (дозволяє з мінімальною крововтратою повернути власну очищену кров в організм, без застосування донорської крові).

Операція тривала близько 6 годин та пройшла успішно. Пацієнт, отримавши післяопераційну терапію у стаціонарному відділенні, у стабільному стані був виписаний додому.

Через кілька тижнів, провівши контрольне обстеження, за результатом комп’ютерної томографії, можем впевнено сказати – життя перемогло.

З вірою у Бога, ЗСУ та кожного з нас. Разом до Перемоги!