Велоергометрія – оптимальний спосіб оцінки важкості наявних захворювань серця і судин

Велоергометрія (ВЕМ) – діагностичний метод електрокардіографічного дослідження, який виконують на велоергометрі (спеціальному різновиді велотренажера, який здатен точно дозувати навантаження).

Основа методики – порівняння даних, отриманих після ЕКГ, а також вимірювань артеріального тиску пацієнта в стані спокою, в процесі поступового збільшення фізичного навантаження і після її закінчення.

Велоергометрія – найбільш оптимальний спосіб оцінки важкості наявних захворювань серця і судин, а також раннього виявлення їх прихованих ознак. Обстеження можуть пройти різні категорії пацієнтів. Наприклад, за допомогою тесту можна визначити ступінь ішемічної хвороби серця, функціональний клас стенокардії у людей з больовим синдромом, що виникають в результаті фізичного навантаження.

Рекомендується проводити велоергометрію для ранньої діагностики захворювань у людей з групи ризику: які страждають на артеріальну гіпертензію, з підвищеним рівнем холестерину, курців.

Навантажувальний тест проводять і здоровим пацієнтам після 30 років, які вперше вирішили зайнятися фітнесом, – для визначення оптимального фізичного навантаження.

У КНП «ХОССЦ» велоергометрія проводиться кваліфікованими лікарями функціональної діагностики, які пройшли спеціальне навчання і мають значний практичний досвід з проведення обстежень такого типу за допомогою обладнання експертного рівня, що гарантує отримання максимально точних і достовірних результатів.