Відбулось заняття щодо дій при підготовці пацієнта до забору зразків біологічного матеріалу

Заняття для середнього медичного персоналу щодо дій при підготовці пацієнта до забору зразків біологічного матеріалу для проведення мікробіологічних досліджень відбулося у КНП «ХОССЦ».

Заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Вікторія МАТЮШЕНКО докладно розповіла присутнім (медичні працівники регіональних підрозділів КНП «ХОССЦ» з м.Кам’янець-Подільський та м.Нетішин долучились у форматі відеоконференції) правила безпечного відбору, маркування, оформлення, зберігання, пакування та транспортування отриманих зразків до лабораторії.

Адже працівники лабораторії не можуть проконтролювати всі етапи роботи зі зразками біологічного матеріалу – за підготовку пацієнта, забір зразків, їх зберігання та транспортування відповідає заклад охорони здоров’я.

Тому персонал медичної установи має мати навички правильного забору зразків – щоб убезпечити себе і пацієнтів від інфікування та забезпечити достовірні результати подальшого мікробіологічного дослідження.