Відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №3 (м.Нетішин)

19 вересня 2023 року, з метою наближення високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги до мешканців півночі Хмельницької області – у м.Нетішині (на базі КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин») відкрито відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №3 КНП «ХОССЦ» з палатами інтенсивної терапії, з катетеризаційною лабораторією, де встановлено сучасну ангіографічну систему.

Це відбулося в рамках реорганізації кардіологічної служби, розпочатої головним кардіохірургом Хмельницької області, директором КНП «ХОССЦ» Андрієм КЛАНЦОЮ спільно з обласним департаментом охорони здоров’я.

«Реперфузійні центри, які надають невідкладну допомогу при гострих захворюваннях серцево-судинної системи мають бути у межах годинної доставки хворого з гострим інфарктом міокарда та плюс ще одна година на виконання процедури стентування, – пояснює Андрій Іванович, – «На сьогоднішній день ми маємо мережу з трьох таких центрів: у м.Хмельницькому, м.Кам’янець-Подільському та м.Нетішині – таким чином Хмельницька область є єдиною в Україні, яка досягла 70-кілометрової доступності надання такої високоспеціалізованої невідкладної допомоги».

В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь голова Хмельницької обласної ради Віолета ЛАБАЗЮК, перший заступник начальника Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій ТЮРІН, Нетішинський міський голова Олександр СУПРУНЮК, народний депутат України Микола СТЕФАНЧУК, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОВА Олександр ЗАВРОЦЬКИЙ, депутати обласної ради Іван ГЛАДУНЯК і Андрій КОЗЮРА, директор КНП НМР “СМСЧ м.Нетішин” Василь ПОСЛОВСЬКИЙ, начальник Шепетівської районної державної адміністрації Олексій ГЛУШАКОВ.

«Сьогоднішня подія є надважливою для населення області, яке проживає на півночі області. На жаль, через реалії сьогодення, омолоджується вік людей з серцево-судинними захворюваннями. А ще одна нова сучасна локація дасть можливість змінімізувати ризики доставки пацієнтів з гострими кардіологічними станами до медичного закладу і своєчасно надати їм необхідну допомогу», – зазначила Віолета Олександрівна, – «Незважаючи на усі виклики та непрості умови сьогодення, обласна рада й надалі сприятиме розвитку медичної галузі Хмельниччини. Адже саме на медиків покладається відповідальність за збереження найдорожчого скарбу – здоров’я».

Дякуємо нашим Захисникам, які надають нам можливість рухатись уперед. Слава Україні і разом до Перемоги!