Вперше у Кам’янець-Подільському проведена ендоваскулярна реваскуляризація

м.Кам’янець-Подільський. Вперше у регіоні проведена ендоваскулярна реваскуляризація (відновлення прохідності судин малоінвазивним методом) нижньої кінцівки.

69-річний пацієнт звернувся у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №2 КНП «ХОССЦ» зі скаргами на похолодіння та болі в лівій нижній кінцівці, наявність трофічних виразок на стопі. Хворіє протягом року, в анамнезі – гіпертонічна хвороба серця та хронічна ішемія нижньої кінцівки.

Виконана ангіограма артерій нижніх кінцівок виявила оклюзію (непрохідність) лівої поверхневої стегнової артерії – небезпечний стан, який при неналежному лікуванні може призвести до гангрени та ампутації кінцівки.

Найефективнішим методом лікування такої патології на сьогоднішній день є вчасно виконана операція. Тому пацієнту було заплановане і, в умовах катетеризаційній лабораторії, виконане малоінвазивне (малотравматичне) втручання.

Операційна бригада (лікарі-хірурги серцево-судинні Дмитро ПЕТРУК та Олексій КАЛІЧАВА, лікар-анестезіолог Яків БАБІЙ, операційна м/с Олеся СТАРЕНЬКА, анестезіологічна м/с Тетяна ГУРЛИК. Консультант – лікар-хірург серцево-судинний Андрій ДАНИЛЮК) під місцевою анестезією, ендоваскулярно (черезшкірно) з доступом через праву стегнову артерію провели реваскуляризацію ураженої ділянки судини методом балонної ангіопластики.

Прохідність судин нижньої кінцівки було відновлено і через 2 дні пацієнт (зі значним покращенням стану, збільшенням толерантності до фізичного навантаження, потеплінням у нижній кінцівці) виписаний для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання під наглядом сімейного лікаря, кардіолога.