Всесвітній день хворого (World Day of the Sick)

Щороку, 11 лютого, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день хворого (World Day of the Sick), який має на меті привернути увагу громадськості до проблем і потреб хворих людей. Його ініціатором став Папа Римський Іоан Павло Другий.

Всесвітній день хворого – це не тільки привід замислитись про дбайливе відношення до свого здоров’я, але й нагадати усім про те, що байдужості і відсутності гуманності немає місця в цьому світі.

Система охорони здоров’я будь-якої країни покликана реалізувати життєві потреби громадян, такі як доступність, якість, і ефективність медичної допомоги на принципах справедливості, етичності, дотримання прав людини і надійних соціальних гарантій – всього того, що і входить в поняття загальнолюдських цінностей.

Громадське суспільство стало активним учасником розробки політики в галузі охорони здоров’я, а його організовані представники взяли на себе роль зовнішніх контролерів за роботою системи охорони здоров’я, використовуючи ідеї та методи громадського аудиту.

У цей день ми приєднуємося до цієї доброї ініціативи і бажаємо всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими – сил і здоров’я, бадьорості і гарного позитивного настрою! А всім хворим – душевного тепла і підтримки, полегшення і якнайшвидшого одужання!