Всесвітній день трансплантології (World Transplant Day) – Хмельниччина

Щороку, 6 червня відзначається Всесвітній день трансплантології (World Transplant Day), що привертає увагу до людей, які живуть із пересадженими органами або потребують трансплантації.

У той час, як у розвинених країнах світу трансплантація органів є стандартом лікування при багатьох захворюваннях, вітчизняна органна трансплантологія отримала імпульс для розвитку у 2019 році з ухваленням закону про трансплантацію.

Запрацював Український центр трансплант-координації, Єдина державна інформаційна система трансплантацій, де збирається інформація про сумісність донора-реципієнта. Міністерство охорони здоров’я та Уряд запровадили Пілотний проект, згідно якого медичні послуги з трансплантації оплачуються державою.

В Хмельницькій області активну роботу проводять Департамент охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації, головний кардіохірург області, д.н. Андрій Кланца.

І вже сьогодні спостерігаються неабиякі зрушення і досягнення.

Після кількох успішних трансплантацій серця, виконаних вперше на Поділлі, на базі КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради фахівцями закладу (спільно з колегами) – до процесу долучаються багатопрофільні заклади охорони здоров’я області.

Успішний досвід має КНП «Хмельницька обласна лікарня», де було проведено трансплантацію нирки, печінки.

У березні 2024 р. трансплантацію серця виконали львівські колеги на базі КНП «Кам’янець-Подільська міська лікарня».

Далі посмертне вилучення органів для трансплантації відбулось на базі КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» колегами з Києва та Львова.

Найголовніше – система трансплантології у області працює. У закладах працюють трансплант-координатори, іде постійний обмін інформацією, відпрацьована логістика. І при найменшій можливості – бригади медиків невідкладно вирушають за сотні кілометрів, щоб спільно виконати необхідне втручання і врятувати ще одне життя.

Дякуємо Національному інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова за багаторічну дружбу, наставництво, теоретичну та практичну допомогу. Першому медичному об’єднанню Львова за співпрацю і обмін досвідом.

Дякуємо медичним працівникам багатопрофільних закладів охорони здоров’я Хмельницької області за готовність до вилучення органів та їх подальшої пересадки.

Але, передусім, дякуємо близьким та родичам донорів, які приймають непрості але такі необхідні рішення та дають згоду на трансплантацію.

Шана та світла пам’ять Людям, які стають донорами! Хто рятує одне життя – рятує весь світ.