Вийшов друком посібник «Харчування при захворюваннях серцево-судинної системи (методичні рекомендації)»

Розробники – Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» Київського національного університету ім.Т.Шевченка та КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр». Укладачі: кандидат медичних наук ДОЛГАЯ Н.Є., доктор медичних наук, професор БУЛЬДА В.І., доктор наук з державного управління КЛАНЦА А.І., доктор біологічних наук, професор ФАЛАЛЄЄВА Т.М., доктор біологічних наук, професор ОСТАПЧЕНКО Л.І.

SONY DSC

За даними ВООЗ, здоров’я людини значною мірою залежить від збалансованого харчування. Дослідження, опубліковані в Європейському журналі епідеміології, засвідчили, що Україна займає перше місце (серед європейських та пострадянських країн) по рівню смертності через серцево-судинні захворювання, які пов’язані з неправильним харчуванням та ожирінням.

За даними Державної служби статистики, за 8 місяців 2021 року в Україні померло 439 430 людей, з яких 276 070 (63%) – від хвороб системи кровообігу. Для порівняння: від злоякісних новоутворень померла 49 021 людина, а від COVID-19 – 37 077.

В основі найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи лежить атеросклероз – хронічне захворювання артерій, яке характеризується відкладанням у них атерогенних ліпопротеїдів з розростанням сполучної тканини та утворенням фіброзних бляшок. Що і призводить до порушень кровопостачання органів і тканин. А неправильне харчування та ожиріння є одними з основних причин атеросклерозу.

В посібнику детально описані особливості та принципи харчування при атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, інфаркті міокарда в період реабілітації, гіпертонічній хворобі, серцевій недостатності. Наведені кількісні та якісні дані продуктів, приклади раціону для хворих.

SONY DSC

«Ми є те, що ми їмо», – казав Гіппократ. Отже, намагайтесь харчуватись правильно, бережіть себе та будьте здорові!