36-річна пацієнтка звернулася у КНП «ХОССЦ» та була госпіталізована у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 зі скаргами на напади неритмічного та прискореного серцебиття, зниження толерантності до фізичного навантаження, задишку, запаморочення, загальну слабкість.
Хворіє на вроджену ваду серця – дефект міжпередсердної перетинки (ДМПП), який донедавна пацієнтку не турбував.
При таких патологіях, кров з лівого передсердя потрапляє в праве, далі у правий шлуночок і легеневу артерію, викликаючи розтягнення і перевантаження цих відділів серця. Це призводить до порушень в роботі серця, розвитку серцевої недостатності, аритмій.
Проведена спеціалістами відділення ультразвукової діагностики 3D-ехокардіоскопія виявила отвір у центральній частині міжпередсердної перетинки діаметром 3,0(!) см.
Такий дефект однозначно потребував втручання і корекції.
В умовах катетеризаційної лабораторії, під контролем черезстравохідної УЗД і рентгеноскопії, фахівцями КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» (кардіохірург Андрій КЛАНЦА, інтервенційний кардіолог Юлія САВІЦЬКА, лікар ультразвукової діагностики Оксана ЯЦИНА, анестезіолог Микола ШАЛАВІНСЬКИЙ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ) було виконане ендоваскулярне втручання – імплантація оклюдера.
Оклюдер – пристрій, що являє собою два поєднані диски з нітинолу (сплав титану та нікелю, що має властивості пам’яті форми). У складеному стані оклюдер розташовується в тоненькій трубочці – катетері. Через прокол в стегновій вені тонкий гнучкий зонд просуває його у порожнину серця, до місця дефекту. При розправленні оклюдер набуває своєї початкової форми таким чином, що один з його дисків розташовується в лівому передсерді, інший – в правому, закриваючи патологічний отвір.
Дефект було виправлено. Патологічний скид крові між передсердями припинився, внутрішньосерцева гемодинаміка нормалізовалась. Через кілька днів жінка, у значно кращому стані, повернулася додому.
КНП «ХОССЦ» оснащений сучасними ультразвуковими апаратами та ангіографічними системами експертного класу, що дозволяє достовірно оцінити анатомію камер і стінок серця, вушка передсердь, роботу клапанів – виявити можливу патологію та успішно її усунути.