«Давно хворію на гіпертонічну хворобу та цукровий діабет», – розповідає 65-річний пацієнт Володимир, – «Близько 5 років тому почали турбувати болі в ногах при ходьбі, затерпання, почали з’являтись рани, які не загоювались. Лікувався в обласній лікарні, де ампутували два пальця лівої стопи. Консультувався у судинного хірурга в приватній клініці, який порадив звернутися у обласний серцево-судинний центр для проведення ангіографії».
Чоловіка було госпіталізовано у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 КНП «ХОССЦ».
Провівши комплексне обстеження, коронарографію та ангіографію нижніх кінцівок, фахівці закладу виявили множинні судинні ураження: дифузні атеросклеротичні ураження артерій зі стенозами, аневризми в лівій поверхневій стегновій та правій загальній клубовій артеріях.
Облітеруючий атеросклероз та наростаюче звуження просвіту артерій неминуче призводить до порушення кровотоку, живлення тканин нижніх кінцівок, порушення функції, розвитку трофічних виразок та, врешті-решт – ампутації.
Найефективнішим методом лікування є вчасно виконана операція, спрямована на відновлення кровотоку.
З огляду на кількість та важкість уражень, пацієнту було заплановане і виконане малоінвазивне черезшкірне втручання, насамперед на судинах лівої кінцівки: транслюмінальна балонна ангіопластика уражених ділянок з імплантацією 15-сантиметрового (!) стента у дистальний відділ (відновивши прохідність звуженої артерії) та імплантацією 10-сантиметрового стент-графта у середній відділ лівої поверхневої стегнової артерії (виключивши патологічно розширену ділянку артерії із загального кровотоку).
В умовах катетеризаційної лабораторії оперували: інтервенційний кардіолог Михайло ГЛАДІЙ, лікар-стажист інтервенційний Андрій БАЖАН, анестезіолог Ольга ТЕРЕХІВСЬКА, операційна м/с Ольга ДРАЧ.
Патологічні ураження було успішно виправлено і, через кілька днів, пацієнт (зі значним покращенням стану, збільшенням толерантності до фізичного навантаження) виписаний для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання. Чекаємо через місяць на контрольний огляд.
Важливо! За наявності симптомів облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок – не зволікайте. Зверніться до фахівців. Адже, при запущеній хворобі шансів врятувати ногу значно менше.
З вірою у Бога, ЗСУ та кожного з нас. Разом ми подолаємо все!