Заняття для медичних працівників з правил відбору біологічного матеріалу

Заняття для медичних працівників «Правила відбору біологічного матеріалу на бактеріологічне дослідження. Мінімальні вимоги EUCAST до вибору антибактеріальних препаратів» відбулося у КНП «ХОССЦ».

Заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Вікторія БЕХ змістовно розповіла присутнім (медичні працівники регіональних підрозділів КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» з м.Кам’янець-Подільський та м.Нетішин долучились у форматі відеоконференції) загальні правила безпечного відбору, маркування, зберігання і транспортування різних біологічних матеріалів, підготовки пацієнта, особливості застосування антибіотиків в цей період.

Окремо зупинилися на антибіотикорезистентності, визначенні та оцінці чутливості збудників (відповідно до видової належності), рекомендації Європейського комітету з тестування чутливості до антимікробних препаратів (EUCAST) для визначення механізмів стійкості.

На різних етапах формування і аналізу лабораторних досліджень задіяні медичні працівники і фахівці в сфері охорони здоров’я різного профілю – тому, для отримання даних високої якості і достовірності, необхідно забезпечити відповідальний підхід і професійну підготовку на кожному з них.